Prototron annab 40 000 eurot nutikate ideede teostamiseks

27.09.2016

prototron-sugistatlusvoor

Käesoleval sügisel annab rahastu Prototron juba 15. korda välja kokku kuni 40 000 eurot selliste ideede elluviimiseks, mis aitavad muuta inimeste igapäevaelu lihtsamaks, paremaks ja mugavamaks.

„Paljud Prototroni rahastusega lendu tõusnud ettevõtted ongi alguse saanud kellegi isiklikust probleemist ja sellele lahenduse otsimisest. Prototron aitab selle lahenduse ehk käega katsutava prototüübi valmis teha,“ kutsus Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova kõiki ettevõtlikke inimesi oma ideedega välja tulema.

Ühe meeskonna toetus on suurusjärgus 10 000 eurot, võitjameeskonnad saavad lisaks prototüübi loomiseks vajalikule rahasummale erinevaid tugiteenuseid: Tehnopoli 6-kuuline inkubatsiooniprogramm, õigusabiteenuseid ja kommunikatsioonitugi. Nii saavad ideedest käegakatsutavad tooted, lahendused ja ärimudelid, mis meelitavad ligi investoreid ja uut rahastust.

„Tugiteenused on kui motivatsioonipakett ja mõeldud selleks, et toetada meeskonda nende idee arendamise teekonnal. Üksinda garaažis nokitsedes on tulemus üks, oma meeskonnaga teiste startuppide kõrval toetavas inkubaatorkeskkonnas hoopis teine. Lisaks suunavad meeskondi oma valdkonna spetsialistidest mentorid,“ selgitas Pavlenkova.„Prototroni on oodatud kõik ideed, eriti mehhatroonika, elektroonika, infotehnoloogia ja rohelise tehnoloogia valdkondadest. Taotlemiseks ei pea omama ettevõtet,“ ütles Pavlenkova ja lisas:„Tõesti ootame kõiki ettevõtlikke inimesi sõltumata soost, vanusest, erialast, haridustasemest või elukohast. Äkki aitab just Sinu idee maailma paremaks muuta?“

Kõik ideed saavad asjatundlikku tagasisidet, millised on võimalikud kitsaskohad ning kuidas taotlust veelgi paremaks muuta. TOP20 meeskonda saavad personaalset nõustamist ja juhendamist oma idee lõppesitluseks ettevalmistamisel Prototroni ekspertkogule. Detsembri algusel pääsevad TOP10 meeskonda ekspertkogu ette oma ideed kaitsma ning 9. detsembril kuulutatakse välja Prototroni võitjaid.

2012. aastal Swedbanki, Tehnopoli ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt asutatud Prototron on tänaseks rahastanud 35 idee prototüüpimist kogusummas 380 000 eurot. Mitmetest on välja kasvanud rahvusvaheliselt tuntud edulood nagu Lingvist, Flydog, coModule, GlobalReader ja Sprayprinter. Rahastajatena on liitunud Keskkonnaministeerium, Tallinna linn, Utilitas ja Hedman Partners.

 

Taotlusi saab esitada aadressil: www.prototron.ee kuni 15.oktoobrini kell 23:59.

 Lisainfo ja kontakt: Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova (jana@prototron.ee)