Tehnopol sõlmis koostööleppe Nordic Innovation Accelerator´iga (NIA)

27.09.2016

 

nia

Teaduspark Tehnopol sõlmis Eesti rohetehnoloogia valdkonna edendamiseks koostööleppe Nordic Innovation Accelerator´iga (NIA). NIA on avatud innovatsiooniplatform, mis alustas oma tööd 2013. aastal koostöös rahvusvahelise suurkorporatsiooniga Veoliaga, pakkudes suurettevõtetele võimalust leida uuenduslikke lahendusi oma probleemide lahendamisel ning seeläbi ka startupidele ja kasvuettevõtetele uusi ärivõimalusi.

„NIA teenuste hulka kuulub nii kiirendiprogramm suurkorporatsioonide probleemide lahenduste leidmiseks, kui ka koostööpartnerite ja investorite leidmise teenus startupidele. See annab võimaluse suurettevõtetele leida uuenduslikke ideid toetamaks enda teadus-ja arendustegevusi ning startupidele ja kasvuettevõtetele võimaluse teha koostööd suurkorporatsioonidega, katsetada oma lahendusi ning leida investoreid“ selgitas koostöö põhimõtteid Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia valdkonna juht Kaija Valdmaa.

Programmiga liitumine on idufirmadele tasuta ja seda saab teha veebilehel:  https://www.nordicinnovationaccelerator.com/en/registration

cleantech-venture-day-2016

Sel sügisel, 3. -5. oktoobril, korraldab NIA juba 11ndat korda rohetehnoloogia ettevõtetele investeeringute konverentsi Cleantech Venture Day, mis on tänaseks kasvanuks valdkonna suurimaks ettevõtmiseks. Üritus toimub Soomes Lahti linnas ning selle eesmärgiks on kiirendada ja edendada uute rohetehnoloogia valdkonna arenduste turule tulekut, aidates neil leida sobivaid investorid ja koostöökontakte. Cleantech Venture Day´le tulevad oma kogemusi jagama ka erinevate Põhjamaariikide kasvuettevõtted. Ürituse kohta saab rohkem infot: www.cleantechday.fi 

 

Oktoobris on Tallinna Teaduspargis Tehnopol toimumas infopäev, kus tutvustatakse huvilistele „NIA corporate innovation“ programmi võimalusi. Infopäeva kohta saab rohkem teavet: kaija.valdmaa@tehnopol.ee.

 

Tehnopol on teadus- ja ärilinnak, mis pakub kasvu- ja tegutsemiskeskkonda ning äriarendusteenuseid tehnoloogiaettevõtetele IKT, tervisetehnoloogia ja rohetehnoloogia valdkonnas.  Tehnopol arendab Eesti rohetehnoloogia valdkonda alates aastast 2010 koostöös PAKRI Teadus-ja Tööstuspargiga.