Üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week 15.-23. oktoober

26.09.2016

eucodeweek_fbsse
15.-23. oktoobrini toimuv Code Week toob tähelepanu programmeerimisele ja digitaalsele kirjaoskusele, et neid oskusi lõbusal ja kaasahaaraval viisil tutvustada. Eelmisel aastal korraldati Eestis Code Week’i raames 83 üritust rohkem kui 12 000 inimesele, valdavalt haridusasutuste eestvedamisel. Sel aastal kutsume ka ettevõtteid programmeerimisnädalal kaasa lööma ning selle raames korraldama üritusi lastele või täiskasvanutele - olgu selleks koolitus, töötuba, loeng, avatud uste päev või mõni muu ettevõtmine. Üritusi võib korraldada ka ettevõttesiseselt näiteks kolleegidele, töötajate lastele jne. Kõik programmeerimisnädala üritused saab kanda Code Week kaardile, just nii aitame Eestil teiste riikide seas silma paista: http://events.codeweek.eu!   

 

Kui ise ei ole soovi üritust korraldada, aga kaasa tahaks ikka lüüa, siis Tagasi Kooli programm pakub selleks võimaluse, korraldades IT ettevõtete esindajatele külalistunde koolidesse üle kogu Eesti. Lähemalt saab selle kohta lugeda http://www.itl.ee/reaalainetega-edukaks.

 

Üleeuroopaline programmeerimisnädal on rohujuuretasandi liikumine, mida juhivad vabatahtlikud ning mida toetab Euroopa Komisjon. Eelmisel aastal osales peaaegu 8000 programmeerimisüritusel rohkem kui pool miljonit inimest 46 riigist üle kogu maailma. Eestis koordineerib Code Week´i tegevusi Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus. Lisainfot ürituse kohta leiab programmeerimisnädala lehelt www.codeweek.eu ja HITSA kodulehelt http://hitsa.ee/uritused/code-week.